MOBİL KANSER TARAMA ARACIMIZ YERKÖY DEVLET HASTANESİ BAHÇESİNDE TARAMALARA DEVAM EDİYOR!
13 Mayıs 2022
Yerköy İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüzün mobil kanser tarama aracıyla 1 ay süreyle Yerköy Devlet Hastanesi bahçesinde kanser taramaları ve mamografi çekimi yapılacaktır. 30-70 yaş arasında olan vatandaşlarımızın aile hekimlerine başvurarak İl Sağlık Müdürlüğümüzün düzenlediği tüm kanser taramaları hakkında bilgi almalarını rica ederiz.
Meme kanseri; Türkiye için önemli bir halk sağlığı sorunu olup kadınlarda en sık rastlanan kanser türüdür. Meme kanserini erken evrede yakalayabilmek için, kanser mortalitesini azalttığı düşünülen ve etkinliği kanıtlanmış tarama yöntemleri kullanılmaktadır. Bu nedenle kanser kontrolünün bir parçası olarak, meme kanserinde topluma yönelik tarama programların uygulanması gerekmektedir.
Meme kanserinin taranmasındaki temel amaç; ülke çapında oluşturulacak ulusal tarama programını, hedef popülasyona uygulayarak, kanser gelişim sürecini, henüz klinik bulgular ortaya çıkmadan erken evrede iken tespit etmek ve kadınlarda meme kanserine bağlı mortalite hızını düşürmektir.
Taramalarımızı Yaptıralım!
Erken Teşhis Hayat Kurtarır!
Kanserden Korkma Geç Kalmaktan Kork!

yerköy2.jpg
yerköy3.jpg
yerköy5.jpg