overlay

COVİD-19 MOBİL AŞI UYGULAMALARI

Ülkemiz de ilk olarak 13 Ocak ta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA’ya yapılan aşı ile start verilen Covid-19 aşı uygulamasına ülkemizde eş zamanlı olarak başlanmıştır. Bu süreç dahilinde, İlimiz merkez ve tüm ilçelerimiz dahil olmak üzere oluşturulan Mobil Aşı ekiplerimiz Covid -19 aşı uygulamalarına ara vermeden devam ediyor. Mobil ekiplerimiz ev ev, mahalle mahalle, köy köy gidip Covid-19 aşı yaptırmak isteyen, vatandaşlarımıza aşılarını yapıyor.

 Bugün mobil ekiplerimize eşlik edip, İl merkezine bağlı Aydoğan köyünde aşı süreleri gelen genç yaşlı  vatandaşlarımızın Covid-19 aşı uygulamalarında yanlarında bulunduk. Salgının başından itibaren canla başla çalışan sağlık çalışanlarımız Covit-19 aşıları hakkında vatandaşlarımızı bilgilenirken,  vatandaşlarımızın özellikle gençlerin,  aşının yan etkilerinden ileride oluşabilecek komplikasyonlarından dolayı tereddütleri olduğunu ve  bunlarla ilgili gerçekleri anlattıklarını,belittiler.

 

Müdürlüğümüz Covid-19 Mobil Aşı ekiplerimiz bugüne kadar olduğu gibi İlimiz genelinde gönüllülük esasına dayalı olarak aşı yaptırmak isteyen tekbir vatandaşımız kalmayana kadar hız kesmeden, COvid-19 aşı uygulamalarına devam edecektir.

DSC_0717.JPG
DSC_0715.JPG
DSC_0706.JPG
DSC_0704.JPG
DSC_0701.JPG