overlay

COVİD-19 SAHA AŞI ÇALIŞMALARI

Covid -19 aşı uygulamalarına İlimizde de tüm hızı ile devam edilmektedir. Covid -19 ile mücadelede elimizdeki en kuvvetli silah olan aşının  salgın sürecini sonlandırabilmek için ne kadar önem arz ettiğini, Yozgatlı vatandaşlarımıza iletilmek adına İl Sağlık Müdürümüz Dr.Fatih ŞAHİN Önderliğinde; Merkez Toplum Sağlığı Başkanı, Hekim ve Sağlık Personellerimiz ile birlikte İlimizde Nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu Cumhuriyet Meydanı, Sarraflar Çarşısı, Tol Çarşı ve Lise Caddesinde bulunan  başta Yozgatlı esnaflarımız olmak üzere vatandaşlarımıza, Covid-19 sürecinde aşısının ne kadar önemli olduğunu, Covid-19 aşısı yaptırıldığında hastalık sürecinin gidişatını iyi yönde nasıl etkilediğini, hastaneye yatış oranlarında ve özellikle yoğun bakıma geçiş aşamasında çok önemli olduğu konusunda bilgilendirilerek gönüllülük asasına göre, hiç aşı olmamış , 2 veya 3. Doz aşı süresi gelmiş olan esnaf ve vatandaşlarımıza aşıları yapıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan  İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fatih ŞAHİN; Covid-19 sürecinin başlangıcında, 1 ve 2 dalga yükselişlerde Covid-19 dan korunmak için elimizde sadece  maske, mesafe ve hijyen kurallarının olduğunu, ama artık elimizde Aşı gibi kuvvetli bir silah olduğunu, halkımızın  bu silahı kullandığı  müddetçe Covid-19’dan ve onun yol açabileceği zararlı etkilerden  en asgari ve hatta hiçbir zarar görmeden atlatabileceğimizi sevdiklerimize hastalığı daha az bulaştıracağımızı, sevdiklerimizin ve yakınlarımızın hastaneye yatışlarını, yoğun bakım şartlarında tedavi olmalarını  engelleye bileğimizi söyledi

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fatih ŞAHİN; özellikle Temmuz ayının başından bu yana sahada yürütülen çalışmalarımızın çok daha yoğun olduğunu, bu çalışmalarda vatandaşlarımızın aşılanmaları  ve aşı ile ilgili bilgilendirmeleri konusunda yoğun bir gayret sarf edildiğini, bu gayret ve çabalarımızın Covid-19 salgını bitene kadar devam edeceğini bildirdi. 


DSC_0668.JPG
DSC_0671.JPG
DSC_0673.JPG
DSC_0674.JPG
DSC_0677.JPG
DSC_0683.JPG
DSC_0667.JPG